| Anonim0096 a întrebat:

A-ti folosit Omez in momentul cand a-ti luati antibiotic, ca pansament gastric? Si daca s-a cunoscut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu vad de ce ai lua Omez( doar daca nu ai gastrita)in timpul tratamentului cu antibiotic. Mai degraba ti-ar fi de folos Biotics care se foloseşte asociat tratamentului cu antibiotice orale, datorită capacităţii de a reface fiora intestinală.

| danielaxyz a răspuns:

E mai buna tinctura de galbenele

| JASMYNA88 a răspuns:

E ok...antibioticele de obicei ataca stomacul. se simte in timp

| Dan_Ionescu_1988 a răspuns:

Faza e ca nu mai are acelasi efect antibioticul, mai ales daca este unul slab