| TruLove a întrebat:

A tinut cineva dieta de 8 ore?
In ce interval ati mancat?
Ce ati mancat?
A functionat?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Nu am auzit de această dietă pânâ în moemntul de faţă. M-ai luminat tu, mersi! laughing

NU are cum să dai jos în doar 8 ore! Era dieta Dukan care este buniciă, din punctul meu de vedere...

Oricum, să slăbeşti trebuie să bei apă multă, să faci sport şi să mănânci sănătos. Trebuie să eviţi pe cât de mult posibil dulciurile pentru că ele te îngraşă la loc şi degeaba ai ţinut o dietă.

| MariusSB a răspuns:

Buna!

Nu sunt la curent cu aceasta dieta, dar pe bune,"Dieta de 8 ore". Alta dieta miracol care te face sa scapi de 10 kg in 8 ore?

O alimentatie sanatoasa(fara legume cu amidon, fara dulciuri, paine, uleiuri-nu cel de masline, fara sucuri acidulate)+ min 45-1h de sport pe zi te vor ajuta sa slabesti SANATOS si cel mai important, nu se vor pune la loc la cea mai mica abatere!

Acum ca e vara, sa respecti cantitatea minima de apa pe zi(3L)

Multa bafta!