| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile mi-a venit un deget de la mana rau, iar acum mi s-a invinetit toata palma, nu s-a umflat si nici nu ma doare, doar s-a invinetit.
Ar trebuie sa ma ingrijorez? Ce imi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca poti folosi degetul aboslut normal, nu face nimic, lasa-l ca-ti va trece. Daca miscarile sunt oarecum limitate, du-te sa te vada un ortoped.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Foarte repede la urgente la spital, pentru ca, chiar daca nu te doare, pot aparea complicatii.

| Bacemi a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic. Se poate sa ai ceva grav. Faptul ca nu s-a umflat si nu te doare dar ca e vanata e ingrijorator.

| claudya a răspuns:

Repejor la medic...sa nu ai alte complicatii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai marius, du-te cu laba la doctor, ca e gravida treaba, daca s-a invinetit. ce astepti? sa se innegreasca? Doamne fereste.