| Rusescu2005mario a întrebat:

Acum 3 saptamani am cazut pe trotuar si cred ca mi-am luxat mana(incheietura) iar acum dupa 3 sapt inca ma mai doare si simt ca si cum am osul iesit un pic desi nu cred. Am decis sa nu merg la doctor deoarece am zis ca o sa treaca. Cred ca am avut o luxatie sau ca mi-am scrantit mana cazand pe ea avand 70 kg. Cred ca a fost o luxatie care a trecut dar acum nu stiu ce sa fac deoarece mana mea este un pic umflata si ma doare. Spuneti-mi va rog ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai decis prost cand ai ales sa nu mergi la medicul ortoped. Mergi la ortoped, poate se mai face ceva.

| elena97890 a răspuns:

Du.te neaparat la doctor cu sanatatea nu te joci