| BogdanI130 a întrebat:

Acum cateva luni am mers in secret la un psiholog si am aflat ca sufar de bipolaritate. Nu stiu cum sa.i spun mamei mele pentru ca deja sufar si de o boala de inima pentru care trebuie sa fac o operatie si ma tem sa nu intre in depresie...ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Spune-i. Pentru bipolaritate iti trebuie tratament.
Nu mai incerca sa iti protejezi parintii de astfel de lucruri. Parintii au dreptul sa stie atunci cand ceva este in neregula cu copiii lor. Plus de asta, este femeie in toata firea, te-a crescut pana acum cu bune si cu rele, o sa poata sa treaca si peste asta.

1 răspuns:
| Fatamuntilor a răspuns:

Mama ta ar trebui sa vada starile tale pana acum. Daca nu a vazut trebuie sa-i spui neaparat. Ajutorul familiei se impune.