| dorina02 a întrebat:

Acum cateva saptamani am facut reactie alergica la un antibiotic, acum as vrea sa fac vaccinul antigripal. Este oare indicat sau nu sa fac vaccinul? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceti intai un test, puteti avea probleme, nu stiu la ce ati facut alergie? alimente? daca da atunci nu sunt probleme daca ati facut de la un medicament trebuie evitata grupa din care face parte produsul de la care ati facut alergie.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa linistit vaccinul dar intr-un cabinet medical de alergologie. daca vei avea reactii, se va interveni specializat.

| cristina21 a răspuns:

Celmai bine e sa te duci sa iti faci niste analize si sa consulti medicul...

| Chuck a răspuns:

Din cate stiu eu, antibioticele nu au legatura cu gripa si nu se dau antibiotice atunci cand ai gripa. Cel mai bine este sa intrebi o persoana avizata, preferabil sa fie doctor.

Răspuns utilizator avertizat