| PaulSergiu a întrebat:

Acum cateva zile mi-a intrat ceva o geana in ochi si dupa ce am reusit sa o scot mi-a aparut in vedere o pata rosie spre maro! Problema este ca a trecut aproape o saptamana, iar acea pata din vedere nu a disparut.Atentie nu am nicio pata rosie-maro pe globul ocular.Este destul de deranjanta atunci cand citesti. Daca este un doctor sa imi zica ce am sau daca se vindeca de la sine sau cineva care a avut asa ceva i-as multumi enorm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lungu_Stefan_1996 a răspuns:

Nu pot sa cred ca vad asa ceva.
Prietene te rog eu revino-ti si mergi de urgenta la un doctor sa te vada
Acea pata de acolo sunt niste vase de sange care s-au spart din cauza ca geana ta a "intepat" ochiul undeva aproape de cristalin de aia iti apare in vedere.
Sunt cazuri in care sa orbit din cauza firelor de par in ochi... fugi la medic cat mai repede.
Si mult noroc sa aia sa o rezolvi!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Daca este un doctor sa imi zica ce am sau"

sigur este vreun doctor dar ar trebui să te vadă (pe viu).