| Brotoiu_Orlando_1998 a întrebat:

Acum dpua zile mi-am fisurat peronelul intr-un meci de fotbal. Am piciorul in ghips, de fapt e in atela si doctorul mi-a spus ca trebuie sa stau 45 de zile in repaus, ceea ce implica si ghipsul si abea dupa alte 45 de zile pot juca iar fotbal. Un prieten a avut dubla fractura de peroneu si ligamete si dupa 2 luni la recomadarea medicului a inceput sa joace fotbal din nou. Eu cred ca e prea mult. Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| jmekerashu a răspuns:

Eu zic sa asculți medicul dacă vrei să ai oase crescute corect. O întrebare pentru cultura mea generală - ce te face să te îndoiești de recomandările medicului?

| Brotoiu_Orlando_1998 explică:

Faptul ca un prieten a avut dubla fractura de peroneu si ceva la ligamente si dupa o luna a scapat de ghips si dupa 3 saptamani dupa ce si-a scos ghipsul a inceput sa joace fotbal