| LoOran_1745 a întrebat:

Acum mi-am facut o glicemie si o am 130 tinand cont ca nu am mancat decat de dimineata o jumatate de friptura de porc, nu am baut suc nu am mancat nimic dulce, cum se explica asta? Ce se intampla cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inaintia determina cresteri ale glicemiei. In momentul in care iti este foame si nu mananci, organismul scoate glucoza din depozite si glicemia creste. Este normal.

| Parmalat a răspuns:

De obicei analizele astea se fac dimineata pe stomacul gol, deci nu e un rezultat concludent pe terment lung, e doar o stare de moment si nu are relevanta.
Incearca dimineata pe stomacul gol si vezi daca se modifica.

| DizzYuzzY a răspuns:

Consulta un doctorwinking