| FlaviusMedias a întrebat:

Acum trei zile m-am trezit si am luat un servetel sa imi suflu nasul si a inceput sa imi curga sange, apoi cand l-am suflat din nou a inceput sa curga sange din nou si tot asa de atunci. Acum de exemplu stateam la calculator si dintr-o data a inceput sa imi curga sange din nas fara sa il suflu sau sa ma scobesc sau sa il ating? Ar trebui sa consult doctorul? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Acum o luna am patiti la fel.Ma trezeam imi curgea sange din nas, stateam linistita iar ma pornea sangele pe nas.De vreo 4 ori pe zi timp de 2-3 zile.straight face Si eu m-am speriat, dar mama a spus ca e din cauza caldurii si nu m-am dus la medic. oh go on Dar poate fi si din alte cauze, deci mai bine ai da o tura...happy

| Jane_6633 a răspuns:

S-ar putea sa fi anemic. Nu ma pot pronunta sigur. Daca esti mic vorbeste cu parintiiwinking

| pHAnTa a răspuns:

Nu
Sa stai linistit in pat cu mana in sus si cu afata in sus: Daca iti curge din nara dreapta ridici mana stanga si stai asa cam 10-20 de minwinking