| Iuliatta4567 a întrebat:

Acum un an, mi-am scos aparatul dentar. Dentistul mi-a dat o gutiera, dar eu nu am purtat-o. Acum gutiera imi este buna, dar se vede ca dintii mei s-au strambat. Sa port iarasi gutiera in continuare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MathersMarshal a răspuns:

Du-te iar la dentistul tau cât de repede posibil, probabil va trebui să porți iar aparatul, dar până ajungi acolo poartă-le. Dacă ești minor/minoră vorbește cu părinții

| Ioana3545 a răspuns:

Bună! Până la urmă ce ai făcut, ți ai pus alt aparat?