| Decebalul a întrebat:

Adineauri stateam pe banca si dontr-o data am simitit o mancarime sub tricou. Cand m-am uitat era o capusa. Imediat am luat-o si am observat ca avea capul, dar in acel loc era o buba mica rosie. Este posibil sa patesc ceva daca m-a muscat?
Dau funda!
P.S: am stat pe iarba cu cateva minute inainte de a sta pe banca, deci e foarte posibil sa o fi luat de acolo.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te la urgente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa fugi rapid la medic, nu mai sta!
Capusele sunt periculoase!
Te pup!

| andru10best a răspuns:

De la capuse poti sa o patesti rau de tot. Mai bine mergi la un control.

| lairon a răspuns:

du-te la medic nu sunt foarte mari sansele dar capusele pot trimite multe bolii asa ca du-te la medic sunt unele boli grave dar sansele sunt 40-50% sa te imbolnavesti dar fugiiiii

| MariaLove90 a răspuns:

Ai scos capusa la timp? Daca da, totusi nu stiu sigur daca ar fi sanse. Stii de ce? Poate a ramas capul unei capuse in piele. Du-te la un medic de familie happy. Sper ca te am ajutat. Funda?