| Lopez_Alecsia_1996 a întrebat:

Ajuta fructul graviola la vindecarea cancerului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate nici un fruct, leguma, iarba nu ajuta la vindecarea cancerului. O alimentatie echilibrata, care sa contina vitamine, antioxidanti, minerale, proteine de buna calitate, grasimi sanatoase scade riscul de cancer si ajuta organsimul sa lupte impotriva unui cancer deja instalat. Din pacate, stiinta poate vindeca numai anumite tipuri ed cancer si acelea numai in stadii incipiente.

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In mod sigur, nu. Poate ajuta la cresterea imunitatii.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca ar ajuta, ar mai muri atata lume de aceasta boala nemiloasa?
Si aici ma refer la persoanele care sunt potenti financiar care si-ar permite un astfel de tratament daca ar da randament.
Poate in viitor, cine stie...
Asa daca ne luam, si ceapa/si usturoiul fac bine daca le consumam zilnic.
Probabil si acest fruct are un aport benefic organismului
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Rare sunt cazurile in care cancerul a fost invins.In nici un caz din cauza acelui fruct.

| Cecil2299x a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Buna,daca nu ai idee ce poate face acest fruct, taci din gura, va dati cu presupusul, daca nu treceti prin clipele de boala si vedeti ca acest fruct va ajuta nu puteti sa intelegeti, asa ca taci din gura...

| cristimihailov a răspuns:

Din ce stiu eu, nu singur.

Exista mai multe scoli de gandire care spun ca cel mai important aspect in rezolvarea cancerului ar fi alimentatia.

Apoi detoxifierile. Degeaba te alimentezi precum Eva in Paradis, daca bei apa cu diverse chimicale nasoale, sau ai contact cu alte chimicale pe cale aeriana: gen fumat.

In principiu se discuta de un stil de viata. Alimentatie, miscare usoara, tonus psihic, etc.

| andreea0309 a răspuns:

Intervin și eu cu o poveste personala poate o sa va schimbați părerea. Tatăl meu a fost diagnosticat cu cancer pulmonar cu metastaze pe creier În februarie 2015 ne au dat 6 luni de trăit. A făcut tratamentele din spital și în paralel acasă suc de graviola, ceai de graviola, ceai antitumoral, a renunțat la cofeina cola fumat și carne f putina. A trecut mai mai mult de 1 an și 7 luni și tatăl meu e stabil doar ca nu este om de munca!
Multă sanatatea doresc tuturor și dacă pot ajuta pe cineva cu aceste produse sfaturi sau o vorba buna cu cea mai mare plăcere
Dumnezeu sa va dea sănătate și nu va pierdeți speranța