| RoxanaGhost a întrebat:

Ajutati-ma! crying
Am un narav de a-mi linge/suge buzele tot timpul dar tot timpul,iar baietii la scoala imi zic alcoolica,betiva,Roxana de la Chisinau si alte porecle laughing
Ce sa fac pentru a opri obiceiul asta enervant?
Recunosc, mai trag la masea dar ocazional laughing
Dar nu sunt betiva! crying
Ce sa fac ca sa ma opresc? Toti m-au luat la ochi...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Si eu fac asta. Si inca o fac mai ales cand sunt acasa. Pentru ca locuiesc singura, nu e nimeni prin casa cu care sa vorbesc direct si pur si simplu imi musc buzele continuu. In schimb, cand ma aflu la facultate sau oriunde alt undeva, imi dau seama ca nu ma mai musc.laughing Incearca sa vorbesti cat mai mult si de fiecare data cand ti le musti, opreste-te din a o mai face.Iti va lua tri saptamani ca acest obicei sa dispara. Trebuie doar sa dobandesti o senzatie de confort in absenta acestui "narav". Nu uita ca pentru orice corectare a vreunui gest/tic, ai nevoie de 3 saptamani in care sa te concentrezi din a nu mai face asta si va fi totul bine. Pana atunci bafta te pup :*

| Felys a răspuns:

Pune-ti ciusca pe buze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă sa uiti de acest narav...

| e1xtz a răspuns:

Ia ardei din aceia micuti care pisca de mori(chilli)..si da-te pe buze constant

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Cand simti ca te apuca, bea apa sau mananca. Mai exista rujurile/bomboanele cu gust nasol.

| restroccck a răspuns:

Pur si simplu incearca sa te opresti tine-te de buza sau fa altceva cand faci asta incearca sa uiti sa te joci cu altceva cand simti aceasta nevoie laughing) Funda/?

| Lia340 a răspuns:

Date cu un ruj care iti place in mod deosebit. Fara sa vrei vei renunta la stereotipul acesta.

| Man_FlyMs_1996 a răspuns:

Mergi la medic? ori cumparati strugurel cu gust amar happy sper sa ajute