| Safire17 a întrebat:

Ajutooooooooor! M-am apasat mai tare pe sanul stang si acum ma doare mai tare cand respir. Poate fi din cauza inimii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Este ceva normal să ai dureri în acea zonă. Aplică pe zona respectivă comprese cu apă rece/gheață și dacă nu dispare durerea, du-te la medicul de familie, să nu întâmpini o problemă mai gravă.
Sănătate!

| fabiola a răspuns:

Strivesti sanul pe muschiul inimii si este normal sa te doara, dar nu vad de ce faci asta? Trebuie sa stii ca sunt periculoase loviturile de orice fel, pe san!

| fabiola a răspuns:

Nu,stai linistita! Maseaza usor locul cu venoton sau unguent de galbenele!

| Safire17 explică:

M-am mai apasat si pana acum si nu ma doare mult timp, maxim o ora, si am uitat sa mentionez, ma doare numai cand respir adanc sau brusc, iti multumesc din toata inima!

| Safire17 explică:

Intelectual, si mai ales ca sunt in perioada cresterii sanilorhappy

| Safire17 explică:

Fabiola, dar nu e din cauza inimii, nu? Doar nu am facut intentionat, din greseala!

Răspuns utilizator avertizat
| intelectualul a răspuns:

Vino la mine la control big grin

Nu cred ca e din cauza inimii tongue