| AlinaAmalia3 a întrebat:

Ajutor! Fetita mea De 2 ani are febra 39, 3 si nui mai scade. Am incercat si cu otet. Nu am alte medicamente Îmi casa decat paracetamol si panadol baby. Va rog! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NaomyTommy a răspuns:

Incearca sa sfarami intr-o lingurita o jumatatr de paracetamol si sa ii dai cu putina apa intr-o lingurita sau suna la o ambulanta cel mai bine ca e aiurea sa dai medicamente dupa ''ureche''

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si astepti minuni draga mea pe site? comprese reci, si apel la 112! nu te juca, si nu pune sanatatea ingerasului tau in pericol, nu risca!
O zi bunahappy

| darrio2007 a răspuns:

Da fuga cu ea la spital.Asa dati vina pe doctori daca, fereasca D-zeu, se intampla ceva mai grav.Nu pe o mama inconstienta care are timp si de TPU.

| SkyPilot a răspuns:

Comprese reci schimbate des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunati la ambulanta, mai ales daca nu aveti medicamente in casa sau pe doctorul de familie sa va dea un sfat

| maria14142 a răspuns:

Du-ce-ti-o la spital daca nu aveti ce sa ii dati! Este singura solutie, o sa ii faceti mai mult rau daca nu!

| stfnn a răspuns:

Buna idee, stai pe TPU si astepti raspunsul salvator...