| ShikariLorri a întrebat:

Alimente care contin calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din gura celorlați, http://dieta.ele.ro/Alimentatie/7-alimente-cu-calciu_--a6894.html
Pa, pa.

| morningstar a răspuns:

Susanul. dar trebuie sa il faci praf cu robotul, nu seminte cum este el. il amesteci cu miere. e f bun pentru calciu.

| IoanaAlbu a răspuns:

Uite un articol interesant despre calciu cu ncesarul pe varste dar si cu alimentele care contin cel mai mult calciu http://femeilor.ro/......a-357.html

| Parker a răspuns:

Lactatele in primul rand (lapte, iaurt) apoi, din cate stiu, migdalele mai contin mult calciu si smochinele care cica-s cele mai nutritive legume de pe Pamant.(eu nu am mancat niciodata laughing)

| AnonymuxX a răspuns:

Lactate si branzeturi!