| libriotecara a întrebat:

Am 1.70 si 89 de kilograme. Nu reusesc sa slabesc. Dati-mi o dieta prin care sa slabesc repede. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Buna.iti recomand sa mergi pe dietele de genul o saptamana numai legume, una doar fructe, alta carne la gratar...stiu ca nu e o dieta usoara dar va da rezultatea garantate.winking Succes

3 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Consulta un medic pentru analize complete apoi pe baza acestora un nutritionist. Asa vei slabi corect. Bafta si ai incredere in tine happy

April
| April a răspuns:

Pentru sanatatea ta, nu este bine sa slabesti repede, ci treptat si incet. A slabi nu e asa greu, greu e sa te mentii acolo unde ai ajuns. Mananca putin si des, niciodata pe saturate si fara grasimi, dulciuri, fainoase. Fa miscare si du-te la medicul de familie sa-ti recomande un tratament care sa nu -ti fie contraindicat. Exista medicamente f bune pe piata.

| JayLeno a răspuns:

Repede nu este recomandat deoarece nu este sanatos. asa cum nici nu te-ai ingrasat peste noapte nici nu poti sa slabesti imediat. consulta un medic apoi un nutritionist. daca totul este bine iti poate recomanda o dieta potrivita pentru tine. foarte populare sunt dietele atkins sau south beach happy