| blurixe a întrebat:

Am 12 ani... Acum 2 luni am tras primele mele 2 fumuri de tigara. Si la diferenta de 2 saptamani am fumat o alta tigara destul de tare (o cubaneza), iar la alte 3 saptamani dupa asta alta cubaneza. Pe toate le-am pufait, adica nu le-am tras in piept. Acum 2 saptamani am fumat-o pe ultima si pentru ca nu mi-a placut le-am lasat naibii de tigari.

De vreo 2 zile am inceput sa fiu foarte obosit, si mi-a aparut un fel de infectie in gat. Adica, presupun ca toti stiti situatia in care ai niste "muci" in gat si trebuie sa tusesti ca sa ii dai afara, apoi sa ii scuipi. Ei bine, asta mi se intampla si mie. Sunt foarte obosit si ametit uneori, iar aseara mi-a fost extrem de frig inainte sa ma culc si m-am trezit pe la 3 dimineata plin de transpiratie, apoi am adormit la loc.

Ieri, am stat mult in frig, adica am mers in tricou vreo 200 de m la 2-3grade celsius...

Intrebarea mea:

Am cancer in gat? NU am tuse seaca. NU am probleme in miscarea limbii sau a maxilarului...Doar sunt ametit si am muci in gat...

P. S:NU, nu mai fumez si nici nu voi mai fuma, pentru. ca sincer, este oribil...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danyfear a răspuns:

Nu ai nici-un fel de cancer
important este sa nu mai fumezi si acest disconfort de care zici, iti v-a dispare in 3-4 zile
din pacate si eu tot zic ca ma las de fumat, dar dimineata la cafea tot mai fumez 2 tigari
am aceleasi simptome ca ale tale,cand fumam mai des rupeam acea mucoasa,initial dimineata apoi in tot restul zilei, acum daca fumez numai dimineata la cafea s-a dus acea mucoasa din gat, deci daca nu mai fumezi ai sa vezi ca iti v-a dispare repede ceea ce insinuezi ca ai avea
dar nu te gandi la o boala anume ca o poti face

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cancer in gat, ai o raceala. Trateaza-te si iti va trece.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună treabă cu decizia pe care ai luat-o de a nu mai fuma. Cancer nu ai dar e bine să mergi cu ai tăi la un medic, poate faci niște analize (un exudat). Bea ceaiuri călduțe (nu fierbinți), îndulcite cu miere. O să treacă, dar pentru Dumnezeu să nu mai fumezi, te rog!

| AlxMro a răspuns:

Teai gandit ca poti sa ai o racela? Ai putea spre exemplu dimineata sa-ti faci un ceai fierbinte. si seara la fel iar inainte sa te culci fa un dus tot fierbinte si lasa naiba drogurile(tigarile)

| Chryssuu a răspuns:

Si nu is muci...laughing se numeste flegmabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Rabbit_6831 a răspuns:

CANCER la gat? DAI AI! NU glumeam doar ...cum sa ai mah cancer la gat.tu te vezi ce scrii? eu fumez de multa vreme in fiecare zii si nu am nimic. De cateva zile si eu am inceput sa tusesc si sa expectorez flecma dar nu e de la tigari.Ai racit.vezi sa nu coboare raceala la plamani ca ai "belito".E c-am naspa sa ai pneumonie(am avut). Deci sfatul meu este sa nu mai fumezi.dar daca vrei continua si apropo lasa naibii cubanezele.m-ai bine lasale naibi de tot. Deci sper ca daca ti-am fost de folos sa imi dai fundabig grin

| Mariaioanafumusika a răspuns:

Ma frate cancer nu ai ce dracu. Tot 12 ani am si pnm mereu am zis gata ma las dar nu prea pot si ***. Fumez putin cam 4-5 tigari pe zi. O singura data am fumat 1 pachet :o. Am si pierce in limba si nu nu sunt emo rolling on the floor