| Eus3b1u995 a întrebat:

Am 12 ani, si aseara mi-am fortat muschii gatului intorcanduma prea tare in partea dreapta si facand un torticolis, cred in cat timp trece aceasta afectiune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În maxim 5-7 zile este doar o amintire.
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Stai linistit, in cateva zile trece.
Pune un fular in jurul gatului si unge-te cu un unguent antiinflamator daca ai la indemana. Poti sa iei un diclofenac 50 mg sau nurofen pentru durere.Ai grija, nu mai face miscari bruste, eviti aceste evenimente urate.O seara linistita iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trece cam in 2-3 zile.
Ajuta daca iei ceva antiinflamatorii, iti faci un pic de masaj si pui un prosop fierbinte (ud) sau o sticla calda pe gat.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

In cateva zile! incearca sa masezi usor locul si daca ai un unguent antiinflamator prin casa, ar fi foarte bine sa-l folosesti! happy

| Bluebutterfly80 a răspuns:

In cateva zile! maseaza usor locul cat mai des, iar daca ai un unguent antiinflamator ar fi foarte bine sa-l folosesti! happy

| whattt a răspuns:

Mai bine mergi la un medic pentru a te asigura