| Biiskrem a întrebat:

Am 15 ani, 47 de kg și 1, 60 m. Dacă înot și încep să folosesc banda de alergare și bicicleta eliptică la sală regulat, mă hidratez mai mult și am o alimentație sănătoasă voi reuși să scap de grăsimea abdominală și de celulita de pe coapse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| angelcore a răspuns:

Scumpi, tu realizezi ca daca ai 1, 60, trebuie sa ai 50 de kilograme da? De ce ai vrea sa slabesti? Iti pui in pericol sanatatea!

| Biiskrem explică (pentru angelcore):

N-am zis "vreau să slăbesc" pentru că știu că nu am nevoie, dar m-am gândit că pot face ceva în privința celulitei și a grăsimii abdominale. Eu oricum fac pe perioada verii ce am scris mai sus, am vrut să știu dacă mă ajută și cu " imperfecțiunile" corpului.

| luky2 a răspuns:

Mai lasa dulciurile si toate prostiile de la fast food. Daca acum ai 47 kg, la 20 ani cate o sa ai?

| Biiskrem explică (pentru luky2):

Nu știu cât de informat ești tu, dar greutatea mea nu e peste cea normală. Și încearcă să răspunzi on topic.