| LSMM a întrebat:

Am 15 ani și am început să scad în înălțime și să pierd brusc din greutate, fără dietă. Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ciudat tare. Daca totul e exact cum ne-ai relatat tu aici, te sfatuiesc sa mergi urgent la un doctor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inainte de a ne adresa aceasta intrebare era normal sa te fi adresat macar medicului de familie, sau unui medic nutritionist.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ce mai aștepți? Du-te la medic!

| unprietenaproape a răspuns:

Doctori?
sincer, chiar nu inteleg

| Pinocchio a răspuns:

Sa scazi in inaltime?
Asta inca n-am auzit, in mod normal batranii scad in inaltime.
Du-te neaparat la medicul tau de familie.
Pierderea brusca din greutate poate fi cauza unui lucru grav.

Răspuns utilizator avertizat
| raulinho0805 a răspuns:

Multi ani inainte pe langa astia 15! Cred ca asta cu scazutul in greutate vine si atunci cand te consumi mult ai zis ca inveti mult dar asta cu scazutul in inaltime nu poti scadea prea mult de exemplu ziua cand stai mai mult in picioare oasele se taseaza si pot fi diferente mici in comparatie cu dimineata cand te trezesti pentru ca in timpul noptii nu apare tasarea ci din contra alungirea, relaxarea.Fi atenta si cu mancatul si mergi si la medicul de familie!

| Playgames_Seehowone_Moldovan_1995 a răspuns:

O întrebare fumezi, poate asta e cauza

| TotallyMe a răspuns:

Daca fumezi... e de la fumat happy