| adytzaPtk a întrebat:

Am 15 ani si 1, 68. Care este inaltimea normala la varsta asta? (baiat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Eu zic ca e foarte ok inaltimea ta, eu de exemplu am 16 ani si 1.65 si...sunt fata. Oricum majoritatea baietilor se dezvolta cam pana pe la 21 ani

| mat31new a răspuns:

Nu este o inaltime "normala", fiecare este diferit genetic. este, insa, "medie" de inaltime care arata ce inaltime este cel mai des intalnita printre oameni. nu-ti fa griji, s-ar putea sa mai cresti pana la 18 ani.

| LivingLouder a răspuns:

Difera de la adolescent la adolescent.
Stiu baieti la 15 ani care au 1, 80m si care au 1, 60m...ca o medie.cred ca 1, 70 e ok pentru 15 ani.