| spaimaspaima a întrebat:

Am 16 ani si am fost diagnosticat in 20 mai cu nevralgie intercostală, au trecut 2 luni de tratamente aproape la fel ma simțeam. junghiuri, ințepaturi. Si dr. familie mi-a dat trimitere la un neurolog si el mi-a zis ca am forțat coloana probabil am sindrom algic dorsal. am facut 1 luna repausuri pe masă la fiecare 3 ore cate 1 oră. stateam si kinetoterapie si m-am simțit mai ok. dar cand am inceput scoala si am umblat mai mult ca fac naveta. a inceput sa imi apară iar junghiurile. Luni acuma merg la control si ii zic. voi ce credeti poate sa fie o vertebră/inel miscat sau fisurat. sau e un nerv iritat si durează mai mult refacerea. multumesc anticipat țin sa mentionez ca durerile nu sunt asa mari dar is deranjante si plictisitoare bine inteles daca ma pun sa alerg, sa lucru durerile devin mai mari. Poate pot sa o conving sa imi faca trimitere la RMN ca eu nu vreau sa stau asa si nici acuma sa nu stiu sigur ce am dupa aproape 4 luni!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai tot dreptul sa ceri o trimitere la RMN.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu ne putem da cu parerea noi, doar medicul te poate lamuri si eventual un RMN care este mult mai sigur
O zi buna sa aihappy