| sica2 a întrebat:

Am 16 ani si cand ejaculez la masturbare ma doare cateodata burta pe langa bdomen peacolo ca si cum mas lovi la testicule sau cateodata chair langa fund nushtiu cum sa va spuns dar mi se pare jenant sa ma duc la doctor eu am mai avut o proble de am luat tratament tot cu o infectie am luat ceva tratament si imi este frica sa nu am ceva grav ofer funda celor care m-ar putea ajuta sau ce sfat miar da ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Medic. Nu stiu daca ai alta solutie.

| aumih16 a răspuns:

Pacat ca esti si minor si nu ar trebui sa faci asta mai asteapta si tu pana mai inaintezi in varsta si atunci poti sa te masturbezi cat vrei tu dar ai grija sa nu faci asta mereu ca devine o obsesie normal sa te masturbezi nu este neaparat ceva grav ci placut dar acuma depinde ca exista si avantaje si dezavantaje si suisuri si coborasuri cu toate ca se spune atatea despre masturbare ca este ceva normal firesc etc insa nu e asa deloc si asta bineinteles daca te masturbezi de multe ori daca nu atunci nu are ce sa te doara dar cel mai bine este sa iti gasesti ceva sa faci astfel incat sa nu te mai masturbezi si la varsta asta pacat nu pot sa cred ce aud daramite sa mai si vad ai grija vezi ce faci ca nu e bine deloc sa te masturbezi foarte mult sau in exces

| diavolitadulce a răspuns:

Du-te la un medic

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Este vorba despre durerea de testicule care poate apare din cauza tensiunii sexuale acumulata si neeliberata prin act sexual. Aceasta este o problema ce tine de vointa noastra, de conduita noastra.
Ar putea fi si din cauza ca in timpul excitatiei sexuale creierul da comanda necesara iar organismul trimite in zona genitala o cantitate suplimentara de sange. Aceasta cantitate de sange umple golurile din tesutul spongios al penisului si dupa un anumit timp penisul devine erect si "asteapta" copulatia. Acest sange in exces din zona genitala congestioneaza si testiculele. Dupa terminarea actului sexual prin ejaculare, creierul da din nou comanda necesara iar cantitatea de sange aflata in exces in penis este repusa in circuitul general (de aceea penisul se "dezumfla")..si acesta poate fi un motiv al durerilor tale
Daca este o durere in timpul excitarii ..sau a ejacularii( o durere ca un fel de junghi.dar de scurta durat) eu zic sa nu te ingrijorezi
Nu cred ca are legatura cu infectia pe care ai avut'o. ..si fetele rareori simt o durere in timpul excitarii sau al orgasmului(un fel de junghi ..insa nu este o durere insuportabila)
Alte intrebari?

| alexselectronics a răspuns:

Du-te la un medic urolog si nu te mai masturba, du-te si tu la femei

| Muresan_Ianis_1999 a răspuns:

Du-te la doctor! Este mult mai bine! toti se duc la doctor! Nu trebuie sa iti fie rusine pnm ii ceva serios!