| hypothesis a întrebat:

Am 18 ani si am degetele ceva mai groase, destul de lungi, dar groase. Este genetic deoarece observ la tatal meu ca la fel sunt. In parte de mijloc sunt de o grosime mai mare. Insa, pe langa acest aspect, sunt si destul de inflexibile. Ce as putea face pentru a fi mai dibace in degete? Exista exercitii pentru asa ceva? Parca la deranjeaza si articulatiile cand incerc. Clar nu am exercitiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Nu ai draga ce sa le faci atat timp cat este genetic.
Doar sa ai grija sa le dai cu crema, altceva nu ai ce sa le faci.
Uite ce am gasit.
http://www.cristiangog.ro/diy/exercitii-pentru-degete-indemanatice.html
O zi buna:)

| Anonimuserr a răspuns:

Exerciții făcute regulat cu degetele ca să nu se atrofieze. Mișcă-le mereu. Fă gimnastică cu ele, dar depnde și de vârstă dacă ai 50, 60 de ani e greu. Dacă ești tânăr poți.

| InVisible99 a răspuns (pentru Anonimuserr):

O si zis ca are 18 ani laughing)

| Anonimuserr a răspuns (pentru InVisible99):

Da n-am fost atent sunt cu un ochi la meci și unu la monitor. Lasă să stea liniștit să facă exerciții cu degetele și o să aibă mobilitate mai bună.