| Terkkea a întrebat:

Am 18 ani, sunt fumator, am senzatia ca am gatul umflat in fata sub barbie, si ma doare gatul desi nu am amigdalitele umflate, si mai am o senzatie de usturime cand inghit uneori.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Dar fumatul nu crezi ca ajuta la acea durere?

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Fumatul cand nu provoaca moartea prin cancer. da alte boli la plamani etc.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Si daca nu te lasi acum. mai incolo va fi prea tarziu.

| DrLolo a răspuns:

Fumatul poate irita rau canalele respiratori du-te la medic

| Quicley a răspuns:

Posibil sa fie tiroida...mergi la un control!