| Mihai123211 a întrebat:

Am 20 de ani si imi apar din cand in cand 1-2 cosuri pe fata(nu am avut niciodata cosuri multe).Din ce cauza poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Parca anul asta aveai 23... si anul trecut vad ca ai 20 laughing

Asa si "40 definit", care de fapt e un 36 nedefinit? Minti pe banda rulanta, nu?

Copii PAMPALAI, au ei 40 definit!

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Evita grasimile animale (slana/porc). Peste cativa ani vor trece si cosurile daca respecti regimul cu oarecare aproximatie...

| marin81 a răspuns:

Nu te stresa pentru 1 cos sau 2/ Altii au cu gramada/ Probabil alimentatia e de vina

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Buna!
Nu stiu daca esti fata sau baiat!
Este posibil sa-ti apara cosuri de la ce mananci. Sau poate sa fie ceva hormonal.
Mergi la medicul de familie si vezi ce-ti recomanda!
Pana la consult poti sa incepi sa te speli pe fata cu produse ce nu contin sapun.
Bafta multa si sanatate! happy

| AlexBossgoru a răspuns:

E normal

| daniel2588 a răspuns:

E normal sa mai amapra cate un cos doua asta e din cauza prosopului comun pe care il folosesti dimineata sa te stergi pe fata sau din cauza ca iti mai atingi fata cu mainile murdare, daca fumezi sau bei sucuri regulat pot fi si acestea o sursa de cosuri 100%