| nicoleta_1034 a întrebat:

Am 28 ani 1.68, 75kg vreau si eu sa slabesc 10-15kg. dati-mi va rog un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10-15 kg se pot da jos intr-o perioada de aprox. 2 ani intr-un mod destul de sanatos, dar asta nu inseamna ca dupa aceea poti manca grasimi... dietele nu sunt recomandate si nici pastilele, au efecte secundare care iti pot distruge sanatatea. fa sport, mult sport, miscare zilnica. evita grasimile de orice natura, painea alba si produsele de patiserie, dulciurile de asemenea, nu folosi indulcitori in loc de zahar pentru ca sunt nocivi, evita col, fanta si sucurile care nu sunt naturale, adica doar cele facute in casa.mananca salata la fiecare masa, sunt milioane de combinatii de salate, primul fel sa fie totdeauna o farfurie plina cu salata si cruditati.si multa miscare, zilnic. miscarea este unica dieta care nu iti poate face rau si iti tonifica muschii.

2 răspunsuri:
| otypa a răspuns:

Sa te apuci de un sport care iti place, cu siguranta vei scapa de kg in plus

| laura_6327 a răspuns:

Sa mananci mai putin si mai des, bea multe lichide si incearca sa mergi pe jos cat mai mult. atentie curele excesive de slabire iti pot distruge sanatatea.