| draculaq a întrebat:

Am 3 zile sa scap de cosuri... Cum fac?
Nu ma puneti sa ma duc la dermatolog, am fost, am facut tratamente cu pastile, solutii ca zynerit, tratamente naturiste si nu mi-au trecut. Am inceput sa mananc mai sanatos si am scapat in mare parte de ele. Imi mai ies la cateva saptamani 2-3, dar imi trec repede.
Dar acum am 4 pe fata, din acelea rosii, umflate, in piele. Si cateva mici bubitze care se vad doar daca te uiti atent de aproape, dar nu ele sunt problema, ci acelea rosii.
Si peste 3 zile, maxim 4, trebuie sa am fata curata, pentru balul de absolvire happy.
Cum scap de ele in 3 zile?
Nu vreau un produs minune ca sa scap instant de cosuri, pentru ca stiu ca nu exista.
Dar vreau ceva, o planta, o leguma, o pastila, o crema, o solutie, ca sa le desumfle si eventual sa dispara, pentru o perioada scurta de timp.
Nu ma puneti sa ma dau cu fond de ten, pentru ca sunt baiat.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu nu am scapat de cosuri timp de 12 ani, tu esti chiar simpatic, dorind sa aflii solutia miraculoasa prin care sa iti dispara cosurile in 3 zile. Succes!

| andre999 a răspuns:

Ok o sa sune naspa din parte unui viitor medic sa-ti spuna asta dar spargei. Daca esti sigura ca nu sunt furunculi spargei si dati cu o solutie de drojdie miere si ulei de masline asta o sa te ajute sa nu ramana semne si sa-ti regenereze tenul. Cu putin noroc o sa treaca in max 3 zile.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mergi la farmacie si cere Aknesol.Costa 10 lei... te dai de doua ori pe zi si s-a rezolvat happy

| Dede_4091 a răspuns:

Scuze...nu am vazut ca nu sunt logata! eu sunt cea anonim cu raspunsul:Buna! Aha, deci poti sa iti faci un program de spalare pe fata de ceai de galbenele de dimineata la pranz si seara!

Si dupa ce te speli sa nu iesi afara! acele cosuri sunt aduse de vant!

Dupa ce te speli, te dai cu crema de fata cu galbenele de la biostar! Crema e galbenele de la dr Mara...se gaseste in farmacii si e cea mai buna pentru cosuri si bubite, de fiecare data sa fie ceaiul cald! Iti faci ceai de galbenele si cu un tampon de vata iti umezesti fata peste tot! imediat dupe ce te-ai sters cu un prosop curat(nefolosit, recomandat pufos)te dai cu crema pe toata fata... o sa intre in piele in max 35 de min. O sa iti treaca in max 2 zile daca te speli regulat! De dimineata la pranz si seara!

Cutia de la crema e alba si capacul e cu galben si rosu!

In speranta ca ti-am putut fi de folos, Deea! Funda?

| draculaq explică:

@Abh, nu vreau asta. Vreau doar sa nu mai fie umflat si rosu o perioada. Dupa nu mai conteaza.
@andre999 am incercat, dar din pacate nu s-a spart si s-a umflat si mai tare si ma doare enorm.
Dupa ce s-a umflat si mai tare, am pus cartof pe el (multumesc paulaelena) si si-a mai revenit. Dar tot se vede si ma doare sad.
@eluveitie, cu aknesol imi trec in cateva saptamanisad.
O sa ma duc astazi la farmacie sa vad ce primesc...

| paulaelena a răspuns:

Pai...si eu am citit in bravo girl si spune ca poti taia un cartof in jumatate si te dai in zona cu problemewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o cremada nu mai stiu cum se cheama du-te la farmacie si va sti ce sa iti deahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Aha, deci poti sa iti faci un program de spalare pe fata de ceai de galbenele de dimineata la pranz si seara!
Si dupa ce te speli sa nu iesi afara! acele cosuri sunt aduse de vant!
Dupa ce te speli, te dai cu crema de fata cu galbenele de la biostar! Crema e galbenele de la dr Mara...se gaseste in farmacii si e cea mai buna pentru cosuri si bubite, de fiecare data sa fie ceaiul cald! Iti faci ceai de galbenele si cu un tampon de vata iti umezesti fata peste tot! imediat dupe ce te-ai sters cu un prosop curat(nefolosit, recomandat pufos)te dai cu crema pe toata fata... o sa intre in piele in max 35 de min. O sa iti treaca in max 2 zile daca te speli regulat! De dimineata la pranz si seara!kiss
Cutia de la crema e alba si capacul e cu galben si rosu!
In speranta ca ti-am putut fi de folos, Deea! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai? fi atent ia-ti lamaie si dati pe fata ca o sati treca in trei zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc malai sh apa si trebuie sa spun ca merge, pana acum am folosit creme si masti, am incercat si cu ou dar e prea gretos asa ca raman la malaiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt fata si stiu prin ce treci ca si eu am trcut prin asa ceva si am folositcrema skinoren timp de 2 luni si amu nu mai am nimica...dar nu sun sigura dac tie iti va folosi...dar eu sper. si succs in continuare

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

La mine când mai apare așa cate un cos mare, folosesc ulei 100% pur de arbore de ceai(tea tree) de la Thursday Plantation.

E foarte eficient, trebuie sa pui pe un bețișor de ureche 2-3 picături si apoi dai pe cos.
La mine coșul se usucă foarte repede si apoi dispare complet.
Iți recomand cu încredere daca iți mai apar alte coșuri.

| LoveBreakdance2 a răspuns:

Fa-ti o masca din pamant. Pamant si amesteci cu putina apa nu multa si dupa aia te dai pe fata si lasi putin pamantul pe fata cam 10 min apoi te speli bine pe fata si s-a rezolvat. Merge crede-ma ca am incercat si eu mi-a zis bunica tratamentul asta ( si nu glumesc ). Succeswinking :*

| corinastan a răspuns:

Tot produsele naturale pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai dela thursday plantation le-am folosit pentru cosuri si au funtionat super. Recomand de la ei spuma naturala, lotiune tonica naturala, o crema hidratanta naturala si un gel medicinal anti-acnee. Succes

| Valentin_7461 a răspuns:

Este o metoda pentru a face pielea foarte fina eu am incercat si chiar merge sa iti faci un ceai de musetel il icarzesti foarte bine iar duca te pui cu fata deasupra lui si te acoperi cu un prosop si stai acolo la aburi pana cand se raceste iar cand s-a racit il pui iar la incalzit si mai stai acolo la aburi iar vei observa ca traspiri iar la sfarsit te stergi cu un prosop vei vedea semne bune de la prima zi si daca continui maxim 2 sau 3 zile va fi super ok sper ca te-am ajutat! Funda?

| Dynu96 a răspuns:

La metoda nr 1 trebuie sa mancam numai alea 10 mere pe zi? Sa nu mancam mancare in acele 3 zile?

| MabelPufulet a răspuns:

Pot sa iti dau un link despre o crema facuta de tine din struguri. Uite link-ul aici:
http://www.youtube.com/watch?v=Rnd79gJrD1s