| lucia70 a întrebat:

Am 43 de ani,in ultimul timp am inceput sa ma ingras... vreau sa slabesc, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bajereanu_Iulian_1993 a răspuns:

Creați-vă un regim alimentar care să vă asigure elementele și vitaminele necesare p/u o funcționare normală a organismului, nu economisiți din mișcări, treptat, măriți intensitatea efortului fizic, găsiți motivația potrivită ca să faceți față eforturilor. Transpirația este lacrima grăsimii, faceți-vă grăsimea să plîngă. Timpul, efortul, durerea se răsplătește, pe lîngă siluetă veți mai obține și avantaje asupra sistemului cardiovascular.

3 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Fa sport, fi atenta la ce mananci, ar fi bine sa consulti un nutritionist

| ѕмιℓєє a răspuns:

Fă sport ( 100 de abdomene pe zi ), redu grăsimile, mănâncă multe fructe şi renunţă la pâine, dulciuri şi mâncăruri gătite cu prea mult ulei.

| baterie777 a răspuns:

Ai grija la ce mananci si fa sport (e bun si la sanatate si la silueta)