| Sara2 a întrebat:

Am aslo 600. am facut moldamin 1 an si cand am refacut analizele tot 600 a iesit! imi poate afecta cu ceva daca iau anticonceptionale? pot sa nu isi faca anticonceptionalele efectul? acum nu mai fac moldamin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Isi fac efectul, atata timp cat nu iei Moldamin sau alta penicilina.

| unicka a răspuns:

Pentru a scadea aslo de ce nu incerci ceai negru, sotul meu prin asta si-a reglat aslo

| madalina2727 a răspuns:

Daca nu mai faci moldamin atunci inseamna ca poti sa le iei linistita. eficienta anticonceptionalelor scade daca iei antibiotice, iar moldamin este foarte puternic.atata timp cat nu mai iei antibiotice le poti lua.eu zic totusi sa nu ignori problemele cu aslo ca este foarte mare.normal ar fi fost la 100.eu am avut intr-un timp 200 si aveam probleme mari, iar tu cu 600 cred ca nu ti-e deloc bine.normal trebuia ca dupa un an de zile de moldamin sa te vindeci.mai consulta si un alt medic vezi care sunt cauzele de nu-ti scade deloc.eu am facut 3 luni de moldamin si am acum aslo 100 si tot am dureri, sensibilitate la orice.incearca sa nu ingnori problema asta ca s-ar putea dupa sa se agraveze sa nu mai ai ce fc, se poate baga chiar si la inima. o expresie din popor spune ca infectiile cu streptococi sau ce ai tu actioneaza astfel:"ling ligamentul ataca cordul". deci cred ca spune totul.chiar daca e greu si simti ca nu mai rezisti la tratament nu abandona ca o sa fie mai rau dupa.eu iti doresc multa, multa sanatate!