| dreams18 a întrebat:

Am auzit recent ca exista la mine in județ un tânăr care pretinde a avea puteri parapsihologice deoarece a stat mai mult de 9 luni in burta mamei înainte de a se naște iar de aceea creierul i s-a dezvoltat mai mult decât la restul bebelușilor care se nasc la termen. Este posibil așa ceva? Am cautat pe internet informații despre aceasta explicatie dar nu gasesc nimic. Iar tipul este chiar,, faimos". Ați mai întâlnit copii supradotați născuți peste termen? Exista așa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aida009 a răspuns:

Depinde daca crezi sau nu in paranormal. Poate in perceptia ta, paranormalul exista, dar in perceptia altora e doar un mit. Nu exista o explicatie stiintifica pentru puterile parapsihologice, de aceea multi au indoieli. Eu nu iti pot spune daca exista sau nu, caci sunt multe ramuri ale parapsihologiei dintre care eu cred doar in cateva. Te sfatuiesc sa citesti mai mult despre parapsihologie si ai sa te lamuresti mai bine.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana nul vezi nu poti spune ca e cert ce se zice, mai sant persoane care se comunica cu mortii din lumea cealalta

| KodrutZ a răspuns:

Supradotat e una, paranormal e alta.

| frostxtq a răspuns:

Nu exista puteri parapsihologice, doar un IQ mai mare.
Daca era atat de celebru, am fi auzit cu totii de el si internetul era plin.