| Mușoi_George_1998 a întrebat:

Am avut meci sambata si m-a lovit 1 direct in muschi de la genunchi... Pe durata a 2 zile piciorul mi s-a umflat ( ma durea foarte tare ) dar puteam calca si merge cu el decat ca nu puteam sa il indrept iar muschiul se simtea blocat. A mai trecut 5 zile cu speranta ca va trece. Nu stiu ce sa mai fac, umflatura a dat inapoi dar ma doare ingrozitor genunchiul desi am fost lovit in muschi. Dabia pot merge, ma doare ingrozitor...mai ales ca noaptea nici nu pot dormi. Ma poate ajuta cineva? URGENT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dosa_Jolanda_1990 a răspuns:

Ar trebui sa dai cu o crema gen diclofenac si sa pui comprese de apa rece, insa daca durerea persista ar fi indicat sa cauti un doctor pentru o consultatie. sa fi mai sigur!

| Mușoi_George_1998 explică (pentru Dosa_Jolanda_1990):

M-am dat cu crema respectiva, vad ca durerea tot persista...
Multumesc foarte mult pentru raspunsul tau! :*

1 răspuns: