| Tops a întrebat:

Am avut o unghie incarnata la picior dupa ce am taiat coltul acela(acasa) mi-a ramas rana deschisa si inca ma mai doare big grin e normal? sunt indicate antibioticele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

O sa-ti ramana rana deschisa, nu trece cu antibiotice. Am avut si eu, 2 ani incontinuu mi se tot incarna, sa nu mai zic ca aveam puroi.si niste dureri.:-s. Mie mi-a trecut doar cu operatiehappy

2 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Trebuie desinfectat bine locul, si sa mergi la medic pentru ca nu e de glumit (ai vac antitetanus?)

| ynutzza a răspuns:

Mergi la medic sa nu faci infectie