| streethunter a întrebat:

Am avut si eu varicela si inevitabil mi s au rupt cateva bubite lasand in urma niste gaurele nu foarte mari dar deranjante...am auzit ca ar fi un remediu cu Bitter Suedez Imi puteti spune si mie unde gasesc si cum se administreaza si crema de galbenele...

Funda, saptamana aceasta mi au cazut bubitele deci sunt proaspete...va multumesc.si in cat timp se acopera cu bitter.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Găsești la plafaruri și magazine naturiste. Este un foarte bun cicatrizant, fiind făcut dintr-un număr foarte mare de plante.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru detalii despre Bitter-ul Suedez vezi răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-occident/

Totuşi, nu sunt sigur că te ajută cu ceva Bitter-ul Suedez.

Eventual, poţi încerca să foloseşti Contractubex gel - vezi Prospectul de la linkul :
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=3441

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu Aciclovir.