| flyght a întrebat:

Am baut o bere Redd's cu lamaie cu 4, 7% alcool la ora 19:00 problema este ca am uitat ca maine dimineata trebuie sa imi fac analize de sange si urina.Ce trebuie sa fac sa dispara alcoolul pana maine dimineata? Va rog din suflet, ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Alcoolul este eliminat total doar in 12 ore, dar analiza pe care o faci la sange nu este pentru determinarea alcoolului, ci pentru alte lucruri. Nu ai de ce sa-ti faci griji.

| darrio2007 a răspuns:

Nu e problema.Iese pana dimineata.

| CEstLaVie a răspuns:

Daca dorimi 6-7 ore bine o sa dispara alcolul

| georgescu004 a răspuns:

Nu o sa ai probleme, eu am fost oprit de echipajul de la rutiera dupa 7 beri baute si dupa 8 ore de somn, si mi-au pus alcooltestul iar rezultatul a fost 0, asa ca nu cred ca ai avea de ce sa iti faci griji.