| anonim_4396 a întrebat:

Am cam 4 zile de cand am facut operatia de ligamentoplastie la iasi. Am noapte niste dureri foarte mari si din cauza asta nu pot sa dorm. Poate a mai trecut cineva prin asta sa imi zica si mie cam dupa cat timp vor inceta durerile astea si cam ce recomnandari are pentru mine..in ce pozitie sa tin piciorul si altelel.Si dupa cat timp pot sa merg aproape normal asa..sa ma pot deplasa putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BIOO a răspuns:

Buna! Da-mi id-ul tau in privat si sper sa rezolvam problema ta intr-un fel! Succes!

| mihaitanase a răspuns:

Salutare. Eu m-am operat la dr Andrei Ioan Bogdan de ruptura de ligament incrucisat. Foarte foarte serios medicul, iti da foarte multa incredere in tot ceea ce face si este foarte atent la detalii. Eu m-am interesat foarte bine inainte sa ma operez, la cine ma duc, cat costa, unde ma operez si am facut asa un top 3 medici ca experienta in Bucuresti:
1. dr. Filipescu de la Sfantul Ioan, foarte multa experienta dar este foarte scump = peste 5000euro.
2. dr. Codorean de la Sp. Militar, foarte bun, dar comunicarea postoperatorie este slaba, pret = 3500euro.
3. dr. Predescu de la Sp. Pantelimon, foarte bun, dar comunicare cu pacientul 0, conditii nu foarte bune la spital, este si la Regina Maria, pret = 3500e.
4. dr. Andrei Ioan Bogdan, este bun, comunicare excelenta pre-si postoperatorie, te indruma f bine la recuperare, Spitalul Sanador, pret= 1800e.
Eu am mers la el pentru ca voiam sa comunic cu elsi pentru ca este mai ieftin.