| SweetSacrifice a întrebat:

Am cazut duminica cu skateboard-ul,pe mana.Nu am julituri,ma doare decat osul cred.Pot sa misc mana,si nu am nicio problema, doar ca doare destul de tare cand o ridic.Ar fi motiv sa merg la doctor sau va trece? happy As dori sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| PamPamGoesGreen a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un control happy doctorul te va ajuta mai mult decat noi

| ICHBalexnunu a răspuns:

Ar trebui sa te duci la doctor oasele se pot rupe imflama lucsa rupe de tot (nu la tine ) in multe feluri!

| Teleki_Michael_1974 a răspuns:

Pai ar fi cazul sa mergi la doctor

| PortocalaXD a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la medic, nu poti stii cat de grava e problema! happy

| alexfb a răspuns:

Osul nu are cum sa te doara, ci muschi din acea zona. Depinde de nivelul durerii dar cel mai probabil e luxatie si are nevoie de ghips. In cel mai rau caz e vorba de o fisura la os si din nou necesita ghips. Incearca sa imobilizezi mana si du-te la doctor.

| Teo2002 a răspuns:

Daca te doare la fel de tare sau mai tare dupa ce trece o saptamna dupa de te-ai lovit du-te la doctor!

| marian_7585 a răspuns:

Bandajeazo strans daca nu vezi nici o skhimbare iti sugerez sa te duci la medic big grin