| Luci1 a întrebat:

Am cearcane tot timpul iar tenul meu este foarte foarte deschis.

Care credeti ca ar fi problema?

De mentionat ca am deviatie de sept insa nu stiu daca asta ar putea cauza aceste lucruri. Inca ceva : nu ma doare si nu m-a durut nimic vreodata.

Sunt asa de ani buni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Poate fi de la deviatia de sept, si zona respectiva sa nu fie bine vascularizata sau poate fi de la ficat? te simti mereu obosita sau oboseti repede? cand te trezesti te trezesti mai obosita decat esti?

| Marialy a răspuns:

Din partea mea, nu. Eu am cearcane de cand avem 2-3 ani (nu stiu cauza), la mine aceste cercane repreznta un fel de semn de nastere. poate ca asa este si la tine. Iar problema cu tenul deschis nu mi se pare asa, cine stie ce. Deoarece si eu tenul foarte deschis (aproape de alb~si ma enerveaza ca mi se vad venelepig. Culoarea pielii este data de continutul de melanina din corp. Sigur ai vazut ca alte persoane au pielea mai inchisa, aproape spre negru, alte persoane cu pielea mai deschisa, etc. Sper ca te-am ajutat!