| yRossellay a întrebat:

Am citit pe internet despre dereglari hormonale. Eu am cateva fire de par pe sani insa mici si pot fi confundate cu puf. Am cateva pe burta.Am inteles ca multe persoane au si asta depinde de organismul fiecaruia. Menstruatia venea regulat ( nu stateam sa numar la sange fiecare zi, dar in general dupa 3-4 saptamani aparea ), pana ieri cand mi a venit mult prea devreme. Iar kilograme in plus am vreo 2-3 ( 54 de kg la 1.72 m). In vara incepusem sa fac sport si vad ca daduse roade. Am slabit dar acum stand acasa majoritatea timpului am reluat obiceiurile rele ( ciocolata si dulciuri).
Credeti ca am vreo problema hormonala? La ce altceva ar trebui sa mai fiu atenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Conform IMC'ului esti SUBponderala.
Ce vrei sa mai slabesti?! In mod normal la inaltimea ta trebuie sa ai cu vreo 6 kilograme in plus! Oare ce vezi cand te uiti in oglinda si cat reflecta realitatea...

| singuraticul21 a răspuns:

Consider ca medicu ginecolog tear ajuta mai ok avand in vedere ca toate se trag de la menstruatie adica dereglari menstruale

| BuburuzaVesela a răspuns:

S-ar putea sa fie o hipersecretie de hormoni sexosteroizi.Mergi la medicul endocrinolog.