| anonim_4396 a întrebat:

Am cosuri pe fata deja de vreo 2-3 ani, am incercat diferite lotiuni, si tot nu ma ajuta. imi puteti sfatui ceva? (am 15 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Analize de sânge și consult dermatologic, poate fi infecție a pielii sau o dereglare hormonală.
Sănătate!
Pa, pa.

| Anonim0096 a răspuns:

Incearca un tratament cu Isotrexin gel impreuna cu un antibiotic gen unidox solutab care nu deregleaza nici flora intestinala insa sfatul unui dermatolog trebuie cerut.

| Chaterinna a răspuns:

Accnea nu se rezolva doar cu lotiuni. Este nevoie de un tratament mai complex, care presupune si administrarea unui antibiotic. Daca vrei sa rezolvi problema, mergi la un dermatolog. Doar un medic iti va da un tratament eficient.