| daniela_7403 a întrebat:

Am crezut ca mor...azi mi-a venit ciclul si am avut niste dureri cumplite, ameteam aproape ca leshinam...si asta numai acum cind am facut pauza 2 luni fara pilule, dupa 9 luni de administrare a lor, si pina la administrarea lor aveam dureri dar nu asa de mari... voi ce faceti cind aveti asa dureri? eu am luat o o pastila si m-am culcat dar am adormit peste 30 min de chin...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu iau un No-spa si nu le bag in seama. De obicei imi iau ceva de lucru la calculator foarte complicat si asa uit de ele.

cami
| cami a răspuns:

Stai linistita, eu am vazut sambata moartea cu ochii...
La fel mi-a venit menstruatia, si. dureri abdominale, varsaturi [chiar de 5x!] stari de ameteala...Am zis ca nu mai apuc ora 17:00...
In fine, cam asa patesc eu...de ce oare? nu stiu.
Pe mine ma ia simultan si cu dureri si cu voma, deci.nici nu stiu de care sa am grija mai intai.
Intotdeauna am zis sa nu ma indop de medicamente, uite cum fac eu:
Baga picioarele in apa fierbinte cu sare, si tine o sticla calduta in zona abdomenului...incearca sa faci cateva exercitii...maseaza-te putin, si ridica picioarele la 45 de grade, si lasa-le jos. Repete de cateva ori, si o sa-ti mai amelioreze.
Chiar ma intrebam zilele astea..."oare eu sunt singura din lume care ~vede moartea cu ochii cand ii vine menstruatia?~. dar observ ca NU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din fericire nu mi s-a intamplat niciodata...nici ca imi doresc.