| Dav7id a întrebat:

Am cumparat de la farmacie naturista ulei de nuca de cocos,ulei de ricin,vitamina a uleioasa,ulei de argan,tinctura de brusture,de ardei iute,ulei de masline,dupa fiecare vara sau la sfarsitul verii imi fac o masca de par,il am foarte subtire,se rupe repede,mai si cade si l-am avut foarte mare si nu a ajutat deloc la rutina lui de a cadea si as vrea sa il mai las sa respire si sa il si ajut, cunoaste cineva in ce cantitate ar trebui sa le pun intr-un singur amestec pe toate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexandraElena12 a răspuns:

Pentru un singur amestec eu consider ca oferi mult prea multe vitamine pentru par dintr-o data.Ar fi bine sa iti faci 2-3 masti diferite, spre ex:
Masca 1:ulei de ricin 2 lingurite, vitamina a uleioasa cateva picaturi, tinctura de brusture 1 lingurita, ulei de masline 2 lingurite(asta ajuta foarte mult) si o ti cam 30 minute 1 h.
Masca 2:ulei de nuca de cocos 3 lingurite, cateva picaturi de vitamina a uleioasa si ulei de argan 1 lingurita.Tot cam 30 min 1 h.
Daca totusi vrei sa le pui pe toate o data ar trebui sa le pui in cantitati foarte mici.1 lingurita din fiecare sau chiar jumatati de lingurite happy sper ca te am ajutat.