| trulilulilup a întrebat:

Am dat cu piciorul in masina de splata si ma doare foarte rau ce sa fac? ( am dat cu degetul dinaintea degetului mic) HELP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E prima data cand te lovesti la degetele de la picioare de mobila de te panichezi asa? Pune gheata invelita intr-un prosop sau ai rabdare ca va trece de la sine.

| trulilulilup explică (pentru BiuL):

Nu nu e prima data! da sa umlat si mi s-a invinetit!

| LoLiLop a răspuns:

Cat timp a trecut de cand te-ai lovit? Te doare cu aceeasi sau aproape aceeasi intensitate ca atunci cand te-ai lovit? Daca a trecut mai mult de, sa spunem, 3 ore si te doare la fel de tare iti sugerez sa mergi la docto ca ar putea fi tractura. Pana atunci pune gheata

| trulilulilup explică (pentru LoLiLop):

Nu ma doare tare, ma mai doare putin, doar ca cred ca m-am lovit la unghie sad, si maine am un concurs de atletism la cluj! :O