| VVictoria a întrebat:

Am dureri de stomac doar noaptea, ultima masa 17, 18.Ma feresc de prajeli, tocaturi, mezeluri si tot am dureri. Cat costa radiografie cu bariu? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ai fost inca la un consult la un medic gastroenterolog dar doresti radiografie cu bariu, medicul decide dupa consult ce investigatii trebuiesc efectuate, nu se face dinainte ceva ce am crede noi ca este facut, chiar de ai avea dreptate!
multa sanatate!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai trimitere de la medic si card de sanatate este gratis ecografia, daca are casa de asigurari plafon adica bani, daca cei de la clinica unde te programezi iti vor spune ca nu fac cu bilet de trimitere atunci trebuie sa ai la tine 300 lei saau mai mult o sa iti spuna cei de la clinica unde faci programare cît te va costa noi nu stim ce tarife au acestia, dar tu sa ai la tine 300 lei.