| Loredana_Nicoleta_1999 a întrebat:

Am dureri in zona toracica, am momente cand imi simt ceva apasator pe inima sau intepaturi in partea stanga a pieptului, palpitatii la inima, sunt semnele unui infarct?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Spaima si angoasele pot da acelasi efect.

Dar o durere care persista un sfert de ora, greu de suportat, eventual cu senzatie de sufocare, greata si batai neregulate se poate anunta medicul.
Se spune ca de obicei se simte cand e infarct, nu seamana cu ce te-a durut pana mai inainte.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu sunt semnele unui infarct. Totusi, mergi la medic pentru lipsurile pe care le ai in organism.

| Andreeaioan115 a răspuns:

Nu este un infarct, insa nu e chiar bine sa ai astfel de dureri, scuze nu te pot prea ajuta, funda?