| David_Vaduva_1998 a întrebat:

Am facut o dieta Vreau sa imi spuneti daca e buna daca sa inlocuesc ceva pe la 10:30 o felie paine prajita cu foarte putin pateu cateodata fara si ceai de lamie si fructe la 12:30/13:00 peste o coada mai exact mai schimb cu supa si carne de pui fiarta si pusa la tigaie fara ulei la 16:30/17:00 un ou si o felie de paine astazi am inceput dieta asta ca 9 zile mancam doar 1 ou la 4 si am citit ca nu e ok asa ca am facut aceasta dieta e sanatos? mai adaug ceva e prea mult? (MENTIONEZ CA MAM LASAT DE SUCURI DE DULCURI FOARTE PUTIN SI FAC ALERGARE IN FIECARE DIMINEATA ) Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, nu face o dieta anume, o sa ți se întâmple efectul yoyo
Mananca alimente cu puține calorii și încearcă sa nu mănânci seara.
E foarte bine după părerea mea ce ai mancat astazi și ca ai alergat dimineata ( crede-mă, am slabit 23 kg, stiu cum merge chestia asta )
Ai mancat bine azi iar mâine încearcă sa bei și lapte și sa manaci mai multa carne de pui.
Ouăle sunt foarte bune, la mine așa ar arata ziua

Dimineața : doua oua fierte cu salata
La amiaza : doua felii de pâine prajita
Gustare : un măr, o piersica
Seara : o cana de lapte cu un biscuite mic, ceva mai sărac în calorii

3 răspunsuri:
| T2LS a răspuns:

Poți și să mânânci luna de pe cer, dacă nu o mânânci pe toată o dată nu ai nimic. Prostii cu diete. Dacă doar pe anumite diete slăbiți voi, mă las de meserie.

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Uite lista mea, e mai buna
I.Consum nelimitat:

1.Conopida
2.Asparagus
3.Varza
4.Laptuca
5.Broccoli
6.Spanac
7.Castraveti
8.Telina
9.500 de grame rosii (limitat pe zi)
10. Ciuperci

II.Consum limitat:
1.150-200grame de Carne slaba
(pui, porc, vita, peste) sau Branza slaba
2. Un ou intreg la 3 oua (2 cu albus)
3. 1 Lingura ulei de masline per masa (3 mese)
4. 50 de grame nuci/alune ca gustare (toata ziua)

Alimente interzise:

1. Dulciuri
2.Alcool
3.Fainoase
4.Cartofi
5.Sucuri
6.Orez si alte cereale
7.Unt
8.Lapte
9.Branzeturi grase
10. Fasole
11.Mazare
12.Fructe
13.Carne grasa

DIMINEATA:
200 GRAME PIEPT DE PUI
3 OUA (2 ALBUSURI SI 1 INTREG )
SALATA (CU 1 LINGURA ULEI MASLINE SI OTET )

LA PRANZ:
200 GRAME PIEPT DE PUI
PESTE
200 GRAME CARNE DE VITA
LEGUME INGHETATE

CINA:
SALATA
PESTE

| Riciard a răspuns:

Uite cum sta treaba in primul rind lasa painea pateul si ouale. Apucate de soia lapte 0.1 % grasime orez putini cartofi fructe poti manca dulciuri de exemplu zaharina fiind un inlocuitir de zahar si de dulciuri de asemenea poti lua si smantana si iaurt tot 0.1 la suta si tot ceea ce consumi sa ii notezi caloriile inaine de alergare mananca un batod de proteine mic in general. Sper sa mearga.