| marianamay a întrebat:

Am facut o perioada sport, aproximativ o luna de zile cate 2000 de abdomene pe zi iar acum m-am lasat si a inceput sa ma doara spatele,jos, desupra fundului
De ce credeti ca ma doare spatele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Pentru ca ai exagerat cu efortul. Daca or fi afectati doar muschii sa zici mersi.Mergi la doctor, sa nu fie hernie de disc.

| Yamaha123 a răspuns:

Pai cred ca te-ai obisnuit asa continua sa faci sport!
Felicitari 2000 de abd
Worckout SIx Paks!

| Catalin-Ovidiu_Scutariu_1974 a răspuns:

Cred ca are nevoie in continuare de foarte multa miscare si acel tip de efort. felicitari pentru cele 2000 de abdomene zilnice..as vrea sa pot si eu.

| Catalin-Ovidiu_Scutariu_1974 a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| alecsme a răspuns:

2000 de abdomene pe zi? serios? Eu stiu un fotbalist foarte renumit pe nume Cristiano Ronaldo care face doar 1000 pe zi...in fine

Cauzele pot fii multe, de la lipsa incalzirii inainte de antrenament pana la o modalitate incorecta de a face abdomenele.cel mai indicat este sa ceri parerea unui instructor de fitness

Apropo, eu fac sala, iar atunci cand fac abdomene fac 4 serii a cate 25, adica 100 pe antrenament.iar a 2a zi ma doare si pe mine spatele