| tom11 a întrebat:

Am fost acum 4 zile la urgenta ca ma durea stomacu, luasem acasa deja 5 no-spa, le-am zis chestia asta, ei mi-au mai facut no spa si intravenos
atunci m-a apucat ameteala, si mi-au bagat o perfuzie repede, etc dupa terminarea perfuziei nu mai eram ametit aveam doar o usoara durere de cap am venit acasa m-am culcat avand durere de cap, si cand m-am trezit
a doua zi aveam ameteli si senzatia de presiune in cap
si de atunci am aceste ameteli continue
si toti doctorii pe care i-am intrebat au zis ca nu are ce sa se intample de la aia...ca in primul rand perfuzia a coracarat orice efect

si ca e de la nemancat si de la stres si sperietura

ok, intrebarea mea este daca...este posibil sa-mi fi facut ceva la cap de ama ceste ameteeli sau e e la stres sperietura ameteala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E ceva tipic ca dupa perfuzie sa ai dureri de cap si senzatii mai putin placute, cu timpul trec.

| LoVeIsLiFe a răspuns:

Buna!
Ai aceste ameteli din cauza perfuziilor.
deoarece acele perfuzii contin anumite substantehee hee
e normal sa te simti ametit si cu senzatii de voma.
dar trec in 3-4 zile max.o saptamanahappy

| tom11 explică:

Le am deja de 4 zile, asta e a 4-a zi, s-au mai ameliorat putin dar...nu foarte mult, si perfuzia mi-au bagat-o pentru ca incepusem sa ametesc de la No-Spa intravenos

| tom11 explică:

Ok,multumesc mult, deci daca inca am ameteli si dupa o saptamana atunci sa incep sa imi fac griji?